Wellness

  Oddejte se relaxaci v saunovém centru hotelového wellness Katharein. Nově zrekonstruovaný interiér wellness centra jsme upravili podle nejnovějších trendů tak, aby skutečně posloužil k maximální relaxaci těla i mysli. U nás si můžete vybrat typ sauny, který vám vyhovuje.

  Wellness si můžete zajistit po dohodě také individuálně mimo běžnou provozní dobu.

  Wellness
  Pondělí:16:00-22:00společná
  Úterý:16:00-22:00společná
  Středa:16:00-22:00společná
  Čtvrtek:16:00-22:00společná
  Pátek:16:00-22:00společná
  Sobota:16:00-22:00společná
  Neděle:16:00-22:00společná

  FINSKÁ SAUNA

  Finská (vlhká) sauna je klasickým typem sauny s dlouholetou tradicí. Jedná se o současný trend. Teplota nesmí překročit 75–80 °C, vlhkost dosahuje až přibližně 80 %. Sauna je vybavena pecí s kameny, které se podlévají pro vytvoření páry. Uzpůsobené větrání a cirkulace vzduchu zajišťují, že teplota a vlhkost jsou udržovány ve stejné hladině ve všech částech místnosti, od stropu až po podlahu.

  PARNÍ SAUNA

  Parní saunu si mohou dopřát i ti, kterým zdravotní problémy nedovolují návštěvu klasické sauny (vždy však potřebují konzultaci lékaře). Teplota sauny dosahuje max. 60 °C až při 100% vlhkosti a mnohem méně zatěžuje organismus oproti klasickému typu. Účinky parní sauny navozují svalovou a psychickou relaxaci, detoxikují organismus, pomáhají při bolestech svalů a kloubů, přispívají k celkovému zotavení a uvolnění.

  INFRASAUNA

  Infrasaunu (nebo také infrakabinu) využívají především sportovci, ale určena je každému, kdo tráví odpočinek aktivně. Prostřednictvím infračerveného záření, které proniká přímo do těla v hloubce až 4 cm, podporuje přirozenou imunitu, snižuje bolest a svalové napětí a také ztuhlost končetin a kloubů, zvyšuje rozpínavost tkáně a zvyšuje prokrvení a tak iniciuje léčebné procesy v těle. Teplota v infrasauně se pohybuje kolem 50 °C.

  MASÁŽE

  Masáže jsou úžasným prostředkem ke zmírnění napětí ze stresu a načerpání nové energie. V našem hotelu nabízíme, pro úlevu unavených svalů a obnovu vašich fyzických i psychických sil, služby zkušené profesionální masérky. Objevte i vy kouzlo blahodárných terapeutických účinků masáží a nechte se hýčkat.